My Weblog: kutahya web tasarim umraniye elektrikci uskudar elektrikci umraniye elektrikci istanbul elektrikci su tesisat tamiri sisli kombi tamiri satis egitimi cekmekoy elektrikci uskudar kornis montaj umraniye kornis montaj atasehir elektrikci beykoz elektrikci

Wszystko o lodówkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Lodówka Bosch KAN58A55

Lodówka Bosch KAN58A55

Bosch KAN58A55 to wysoka na 180 cm, ogromna chłodziarko-zamrażarka side-by-side o łącznej pojemności 510 litrów, w kolorze czarnym, z dozownikiem wody i lodu, z automatyczną kostkarką do lodu, z systemem automatycznego odszraniania i NoFrost, w klasie energetycznej A+, wyposażona w systemy szybkiego mrożenia i chłodzenia, obieg powietrza Multi Airflow, z elektronicznym systemem regulacji temperatury oraz wyświetlaczem LCD, z bezpośrednim podłączeniem do wody.
Interesuje Cię zakup lodówki
Bosch Kan58a55?
Zdjęcie producenta

Opis lodówki Bosch Kan58a55

Lodówka Bosch KAN58A55 to pojemna na 510 litrów chłodziarko-zamrażarka typu side-by-side, przeznaczona dla kilkuosobowej rodziny. Ma odważny, czarny kolor z relingami drzwiowymi w kolorze aluminium. Jest urządzeniem dwudrzwiowym i ma tradycyjny dla tego typu lodówek podział na strefy chłodzenia – po lewej stronie znajduje się zamrażarka, po prawej chłodziarka. W dolnej części lodówki, pod drzwiami, zamontowano niewysoką, ale dobrze wkomponowaną kratkę wentylacyjną w ciemnym kolorze. Centralnym punktem sterowania tą lodówką jest panel z wyświetlaczem LCD umieszczony na drzwiach zamrażarki, powyżej dystrybutora wody i lodu. Ustawimy w nim temperaturę, oddzielnie dla zamrażarki i chłodziarki, uaktywnimy funkcje szybkiego mrożenia i chłodzenia, wreszcie ustawimy tryb pracy dozownika na podawanie wody czy lodu. Panel posiada także opcję blokowania ustawień przed dziećmi oraz funkcję alarmu, który poinformuje nas o niedomkniętych drzwiach. Bosch KAN58A55 jest nowoczesną lodówką, wyposażoną w wiele systemów elektronicznych generalnie wspomagających chłodzenie i zamrażanie. Jest jednak urządzeniem energooszczędnym, bo posiada klasę energetyczną A+ i w ciągu roku zużyje 447 kWh energii elektrycznej. Lodówka Bosch KAN58A55 posiada system automatycznego odszraniania w chłodziarce oraz No Frost w zamrażarce. Pierwszy z nich powoduje, że powstający w chłodziarce szron jest skraplany i odprowadzany kanalikami na zewnątrz urządzenia gdzie najzwyczajniej w świecie wyparuje. Drugi zaś jest dostępny w zamrażarce i dopilnuje, aby w jej wnętrzu nie gromadził się nadmiernie lód. Szron pozostawiony bez kontroli bardzo szybko przekształci się w lód, lód zacznie się zbrylać prowadząc w efekcie do konieczności rozmrażania. Jak przyjemne to zadanie pamiętają jeszcze niektórzy z nas… Tej lodówki rozmrażać nie będziemy musieli. Kluczowym elementem wyposażenia Bosch KAN58A55 są dystrybutor wody i kostkarka do lodu. Z jednej strony urządzenia te zajmują całkiem sporo miejsca wewnątrz zamrażarki, z drugiej jednak dają nam nieograniczony praktycznie dostęp do świeżej, schłodzonej wody i kostek lodu, których kostkarka może przygotować w ciągu doby naprawdę dużo, bo niemal 1 kg. Lodówkę tą podłączamy bezpośrednio do sieci wodociągowej tak, aby sama uzupełniała wodę. Możemy być jednak spokojni – dystrybutor posiada wbudowany filtr, który oczyści wodę umożliwiając jej spożycie bezpośrednio z lodówki. Filtr ten jest stale monitorowany i jeśli zajdzie konieczność jego wymiany, zostaniemy o tym poinformowani na wyświetlaczu. Schłodzoną wodę i kostki lodu pobierzemy z tego samego dozownika umieszczonego na drzwiach zamrażarki, zmieniając w panelu odpowiednie ustawienia. Kostkarka umieszczona w górnej części zamrażarki daje możliwość przygotowywania lodu w kostkach oraz kruszonego, została także wyposażona w system zapobiegający tworzeniu się grudek lodu.

Zamrażarka Bosch KAN58A55 ma pojemność 164 litrów. Została wyposażona w system NoFrost, co sprawia, że szronu i lodu nie zobaczymy na ścianach czy półkach urządzenia. Została ponadto wyposażona w system szybkiego mrożenia, który z jednej strony pozwala na szybkie zamrożenie 10 kg świeżych produktów, z drugiej zaś ochroni produkty już zamrożone przed częściowym rozmrożeniem, do jakiego może dojść poprzez kontakt ze świeżymi produktami, co w przypadku mięsa czy ryb może to być szczególnie niebezpieczne. Zamrażarka ma wewnętrzne oświetlenie. W górnej części znajduje się opisana już wcześniej kostkarka do lodu. Poniżej mamy do dyspozycji trzy szklane półki wykonane z bezpiecznego szkła. Dwie z nich możemy ustawić na różnych wysokościach. W dolnej części zamrażarki znajdziemy dwie szuflady wykonane z dobrej jakości, mocnego, przezroczystego plastiku. To bardzo pojemne szuflady i pomieścimy w nich naprawdę wiele produktów. Zastosowano w nich bardzo poręczne uchwyty, przez co wysuwanie wypełnionych po brzegi ciężkimi mrożonkami nie będzie wymagało większego wysiłku. Na drzwiach zamrażarki zamontowano cztery balkoniki z odchylanymi ściankami frontowymi. To dobre miejsca na przechowywanie mniejszych mrożonek czy lodów. Na ściance dozownika, który zajmuje niestety sporo miejsca na drzwiach, zamieszczono kalendarz informujący o sugerowanych okresach zamrażania określonych rodzajów produktów.

Chłodziarka Bosch KAN58A55 ma pojemność 346 litrów i podwójne oświetlenie. Jej najważniejszą cechą jest komfort przechowywania w niej produktów. O automatycznym odszranianiu już napisaliśmy. Posiada także dwa systemy rozprowadzania schłodzonego powietrza – dynamiczny system chłodzenia poprzez wentylator oraz system Multi Airflow, niezależny, stały obieg powietrza. Oba systemy szybko rozprowadzą schłodzone powietrze po chłodziarce wyrównując temperaturę i wilgotność, nawet przy częstym otwieraniu drzwi. A to właśnie wahania wilgotności i temperatury mają najgorszy wpływ na jakość przechowanych produktów. Chłodziarka posiada ponadto system szybkiego chłodzenia, który pozwoli na szybkie schodzenie świeżych produktów po naszym powrocie z zakupów. Wewnątrz chłodziarki mamy do dyspozycji trzy plastikowe szuflady, trzy szklane półki oraz pięć balkoników drzwiowych. Półki są przestronne i wykonano je z bezpiecznego szkła. Dwie półki są wysuwane, co ułatwia dotarcie do produktów zamieszczonych z tyłu. Możemy je też zamontować na różnych wysokościach. Balkoniki drzwiowe są całkiem pojemne, ich ścianki są odpowiednio wysokie i wykonane z przezroczystego plastiku. Środkowy balkonik jest zdejmowany – możemy go zamieścić na kilku różnych poziomach. Górny balkonik jest zamykany – to idealne miejsce do przechowywania masła i serów. Szuflady umieszczono w dolnej części chłodziarki. Są naprawdę bardzo duże. Wykonane zostały tradycyjnie z przezroczystego plastiku i wyposażono je w dobre, ergonomiczne uchwyty. Trzy szuflady to udane rozwiązanie, bowiem jedną, np. dolną, możemy przeznaczyć na warzywa, środkową na duże produkty, górną na owoce.

Lodówka Bosch KAN58A55 jest dużym urządzeniem i ma wymiary 180 cm wysokości, 90 cm szerokości i 67,4 cm głębokości. Drzwi zamrażarki zamontowano po lewej stronie, a chłodziarki po prawej. Na jej wyposażeniu znajdziemy dodatkowo wąż przyłączeniowy do wody o długości 5 metrów. Jest urządzeniem nieco głośniejszym od tradycyjnych lodówek wolnostojących, bowiem w czasie pracy emituje ok. 45 dB hałasu. Musimy jednak pamiętać, że w modelu tym mamy tak naprawdę postawione obok siebie dwa duże urządzenia – tradycyjną chłodziarką i zamrażarkę.

Lodówka ta występuje w kolorze stali szlachetnej – model Bosch KAN58A75 oraz w kolorze inox – model Bosch KAN58A45.

Parametry techniczne lodówki Bosch KAN58A55

Roczne zużycie energii (kWh/rok)447
Wysokość (niższa do zabudowy) (mm)1800
Szerokość (mniejsza do zabudowy) (mm)903
Głębokość (mniejsza do zabudowy) (mm)674
Pojemność całkowita (l)510
Pojemność chłodziarki (l)346
Pojemność zamrażarki (l)164
Wydajność zamrażania (kg/24h)10
Poziom hałasu (dB)45
Interesuje Cię zakup lodówki
Bosch Kan58a55?

Bosch – nie tylko producent AGD

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Lodówki podobne do Bosch KAN58A55

Lodówka Bosch KAD62S51

Lodówka Bosch KAD62S51

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

Bosch KAD62S51 to wysoka na 175 i szeroka na 91 cm chłodziarko-zamrażarka side-by-side, o łącznej pojemności 528 litrów, w kolorze czarnego szkła, w klasie energetycznej A+, wyposażona w NoFrost, elektroniczną regulację temperatury z wyświetlaczem LCD, dozownik wody, kostkarkę do lodu, z filtrem do wody i filtrem węglowym pochłaniającym zapachy, z systemem Eco i trybem wakacyjnym, alarmem, szybkim chłodzeniem i mrożeniem, obiegiem powietrza Multi Airflow, z szufladą FreshProtectBox, ze stałym podłączeniem do sieci wodnej.

czytaj więcej
Lodówka LG GS9266KBCV

Lodówka LG GS9266KBCV

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

GS9266KBCV to lodówka side by side koncernu LG w klasie energetycznej A+, o łącznej pojemności 610 litrów, w kolorze brązowego szkła, rozwiązaniem Door in Door, systemem No Plumbing, zewnętrznym elektronicznym wyświetlaczem LED i panelem sterowania, automatyczną kostkarką w drzwiach, systemem Xtraspace7, Bioshield – antybakteryjną uszczelką drzwi, bezszronowym systemem Total No Frost, systemem obiegu powietrza Multi Air Flow, Moist Balance Crisper, systemem V Fresh, oświetleniem wnętrza LED, linearnym kompresorem, funkcją szybkiego zamrażania.

czytaj więcej
Lodówka LG GS3159WBFV1

Lodówka LG GS3159WBFV1

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

LG GS3159WBFV1 to nowoczesna lodówka side-by-side w kolorze czarnym, w klasie energetycznej A+, z kompresorem liniowym, systemem bezszronowym Total No Frost, systemem obiegu powietrza Multi Air Flow, wysokim dozownikiem wody w drzwiach, automatyczną kostkarką do lodu w zamrażarce, elektronicznym panelem sterującym i wyświetlaczem, oświetleniem wnętrza LED, antybakteryjną uszczelką drzwi Bioshield, funkcją błyskawicznego zamrażania oraz Moist Balance Crisper.

czytaj więcej
Lodówka LG GS5162PVMV

Lodówka LG GS5162PVMV

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

LG GS5162PVMV to chłodziarko-zamrażarka w kolorze Platinium Silver, w klasie energetycznej A+, o łącznej pojemności 538 litrów, z sytemem No Plumbing, dozownikiem wody w drzwiach, Xtra Space Icer automatyczną kostkarką do lodu w drzwiach, Soft Touch Mini Barem, bezszronowym systemem Total No Frost, systemem obiegu powietrza Multi Air Flow, Moist Balance Crisper, komorą Fresh 0 Zone, Bioshield - antybakteryjną uszczelką drzwi, Kompresorem Linearnym, zewnętrznym panelem sterowania i wyświetlaczem LED, oświetleniem wnętrza LED, funkcją szybkiego zamrażania żywności.

czytaj więcej
Lodówka LG GS3159PVJV

Lodówka LG GS3159PVJV

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

LG GS3159PVJV to lodówka typu side-by-side w kolorze Platinium Silver, w klasie energetycznej A+, z bezszronowym systemem Total No Frost, z Kompresorem Linearnym, Moist Balance Crisper, systemem obiegu powietrza Multi Air Flow, Bioshield – uszczelką antybakteryjną drzwi, zewnętrznym panelem sterowania i wyświetlaczem LED, funkcją szybkiego zamrażania, alarmem otwartych drzwi i kostkarką do lodu w zamrażarce.

czytaj więcej
Lodówka LG GS3159PVBV

Lodówka LG GS3159PVBV

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

Lodówka LG GS3159PVBV to nowoczesna chłodziarko-zamrażarka w kolorze Platinium Silver, w klasie energetycznej A+, o łącznej pojemności 508 litrów, z Kompresorem Linearnym, z Mini Barem Soft Touch, automatyczną kostkarką do lodu Ice Solution, systemem Total No Frost, oświetleniem wnętrza LED, wysokim dystrybutorem wody w drzwiach, komorą Moist Balance Crisper, obiegiem powietrza Multi Air Flow, Bioshield – antybakteryjną uszczelką w drzwiach, zewnętrznym panelem sterowania, wyświetlaczem LED i funkcją szybkiego zamrażania.

czytaj więcej
Lodówka Siemens KA62DS51

Lodówka Siemens KA62DS51

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

Siemens KA62DS51 to duża rodzinna lodówka typu side-by-side z drzwiami w kolorze czarnego szkła (glassDoor) i bokami w kolorze srebrnym, w klasie energetycznej A+, o łącznej pojemności 528 litrów, z technologią noFrost, elektronicznym panelem sterującym z wyświetlaczem LCD, z trybem wakacyjnym i Eco, filtrem węglowym airFresh, zewnętrznym dozownikiem wody i automatyczną kostkarką do lodu, wspomaganiem zamykania i alarmem otwartych drzwi, technologią Multi Airflow, funkcjami Superchłodzenia i Supermrożenia, szufladą freshProtect Box i oświetleniem wnętrza LED.

czytaj więcej
Lodówka Whirlpool WSF5552 A+N

Lodówka Whirlpool WSF5552 A+N

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

Whirlpool WSF5552 A+N to duża rodzinna chłodziarko-zamrażarka side-by-side, w bardzo ciekawym czarnym kolorze, w klasie energetycznej A+, z autorską technologią Whirlpool Szósty Zmysł, sterowana elektronicznie z zewnętrznym wyświetlaczem, z systemem obiegu powietrza Multiflow, bezszronowym systemem Total NoFrost, podajnikiem wody i lodu, automatyczną kostkarką, antybakteryjnym filtrem, funkcją szybkiego mrożenia, trybem wakacyjnym oraz alarmem otwartych drzwi i braku zasilania.

czytaj więcej

Opinie o lodówce Bosch KAN58A55

Dodaj swoją opinię o lodówce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)