Wszystko o lodówkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Lodówka Bosch KAN58A55

Lodówka Bosch KAN58A55

Bosch KAN58A55 to wysoka na 180 cm, ogromna chłodziarko-zamrażarka side-by-side o łącznej pojemności 510 litrów, w kolorze czarnym, z dozownikiem wody i lodu, z automatyczną kostkarką do lodu, z systemem automatycznego odszraniania i NoFrost, w klasie energetycznej A+, wyposażona w systemy szybkiego mrożenia i chłodzenia, obieg powietrza Multi Airflow, z elektronicznym systemem regulacji temperatury oraz wyświetlaczem LCD, z bezpośrednim podłączeniem do wody.
Interesuje Cię zakup lodówki
Bosch Kan58a55?
Zdjęcie producenta

Opis lodówki Bosch Kan58a55

Lodówka Bosch KAN58A55 to pojemna na 510 litrów chłodziarko-zamrażarka typu side-by-side, przeznaczona dla kilkuosobowej rodziny. Ma odważny, czarny kolor z relingami drzwiowymi w kolorze aluminium. Jest urządzeniem dwudrzwiowym i ma tradycyjny dla tego typu lodówek podział na strefy chłodzenia – po lewej stronie znajduje się zamrażarka, po prawej chłodziarka. W dolnej części lodówki, pod drzwiami, zamontowano niewysoką, ale dobrze wkomponowaną kratkę wentylacyjną w ciemnym kolorze. Centralnym punktem sterowania tą lodówką jest panel z wyświetlaczem LCD umieszczony na drzwiach zamrażarki, powyżej dystrybutora wody i lodu. Ustawimy w nim temperaturę, oddzielnie dla zamrażarki i chłodziarki, uaktywnimy funkcje szybkiego mrożenia i chłodzenia, wreszcie ustawimy tryb pracy dozownika na podawanie wody czy lodu. Panel posiada także opcję blokowania ustawień przed dziećmi oraz funkcję alarmu, który poinformuje nas o niedomkniętych drzwiach. Bosch KAN58A55 jest nowoczesną lodówką, wyposażoną w wiele systemów elektronicznych generalnie wspomagających chłodzenie i zamrażanie. Jest jednak urządzeniem energooszczędnym, bo posiada klasę energetyczną A+ i w ciągu roku zużyje 447 kWh energii elektrycznej. Lodówka Bosch KAN58A55 posiada system automatycznego odszraniania w chłodziarce oraz No Frost w zamrażarce. Pierwszy z nich powoduje, że powstający w chłodziarce szron jest skraplany i odprowadzany kanalikami na zewnątrz urządzenia gdzie najzwyczajniej w świecie wyparuje. Drugi zaś jest dostępny w zamrażarce i dopilnuje, aby w jej wnętrzu nie gromadził się nadmiernie lód. Szron pozostawiony bez kontroli bardzo szybko przekształci się w lód, lód zacznie się zbrylać prowadząc w efekcie do konieczności rozmrażania. Jak przyjemne to zadanie pamiętają jeszcze niektórzy z nas… Tej lodówki rozmrażać nie będziemy musieli. Kluczowym elementem wyposażenia Bosch KAN58A55 są dystrybutor wody i kostkarka do lodu. Z jednej strony urządzenia te zajmują całkiem sporo miejsca wewnątrz zamrażarki, z drugiej jednak dają nam nieograniczony praktycznie dostęp do świeżej, schłodzonej wody i kostek lodu, których kostkarka może przygotować w ciągu doby naprawdę dużo, bo niemal 1 kg. Lodówkę tą podłączamy bezpośrednio do sieci wodociągowej tak, aby sama uzupełniała wodę. Możemy być jednak spokojni – dystrybutor posiada wbudowany filtr, który oczyści wodę umożliwiając jej spożycie bezpośrednio z lodówki. Filtr ten jest stale monitorowany i jeśli zajdzie konieczność jego wymiany, zostaniemy o tym poinformowani na wyświetlaczu. Schłodzoną wodę i kostki lodu pobierzemy z tego samego dozownika umieszczonego na drzwiach zamrażarki, zmieniając w panelu odpowiednie ustawienia. Kostkarka umieszczona w górnej części zamrażarki daje możliwość przygotowywania lodu w kostkach oraz kruszonego, została także wyposażona w system zapobiegający tworzeniu się grudek lodu.

Zamrażarka Bosch KAN58A55 ma pojemność 164 litrów. Została wyposażona w system NoFrost, co sprawia, że szronu i lodu nie zobaczymy na ścianach czy półkach urządzenia. Została ponadto wyposażona w system szybkiego mrożenia, który z jednej strony pozwala na szybkie zamrożenie 10 kg świeżych produktów, z drugiej zaś ochroni produkty już zamrożone przed częściowym rozmrożeniem, do jakiego może dojść poprzez kontakt ze świeżymi produktami, co w przypadku mięsa czy ryb może to być szczególnie niebezpieczne. Zamrażarka ma wewnętrzne oświetlenie. W górnej części znajduje się opisana już wcześniej kostkarka do lodu. Poniżej mamy do dyspozycji trzy szklane półki wykonane z bezpiecznego szkła. Dwie z nich możemy ustawić na różnych wysokościach. W dolnej części zamrażarki znajdziemy dwie szuflady wykonane z dobrej jakości, mocnego, przezroczystego plastiku. To bardzo pojemne szuflady i pomieścimy w nich naprawdę wiele produktów. Zastosowano w nich bardzo poręczne uchwyty, przez co wysuwanie wypełnionych po brzegi ciężkimi mrożonkami nie będzie wymagało większego wysiłku. Na drzwiach zamrażarki zamontowano cztery balkoniki z odchylanymi ściankami frontowymi. To dobre miejsca na przechowywanie mniejszych mrożonek czy lodów. Na ściance dozownika, który zajmuje niestety sporo miejsca na drzwiach, zamieszczono kalendarz informujący o sugerowanych okresach zamrażania określonych rodzajów produktów.

Chłodziarka Bosch KAN58A55 ma pojemność 346 litrów i podwójne oświetlenie. Jej najważniejszą cechą jest komfort przechowywania w niej produktów. O automatycznym odszranianiu już napisaliśmy. Posiada także dwa systemy rozprowadzania schłodzonego powietrza – dynamiczny system chłodzenia poprzez wentylator oraz system Multi Airflow, niezależny, stały obieg powietrza. Oba systemy szybko rozprowadzą schłodzone powietrze po chłodziarce wyrównując temperaturę i wilgotność, nawet przy częstym otwieraniu drzwi. A to właśnie wahania wilgotności i temperatury mają najgorszy wpływ na jakość przechowanych produktów. Chłodziarka posiada ponadto system szybkiego chłodzenia, który pozwoli na szybkie schodzenie świeżych produktów po naszym powrocie z zakupów. Wewnątrz chłodziarki mamy do dyspozycji trzy plastikowe szuflady, trzy szklane półki oraz pięć balkoników drzwiowych. Półki są przestronne i wykonano je z bezpiecznego szkła. Dwie półki są wysuwane, co ułatwia dotarcie do produktów zamieszczonych z tyłu. Możemy je też zamontować na różnych wysokościach. Balkoniki drzwiowe są całkiem pojemne, ich ścianki są odpowiednio wysokie i wykonane z przezroczystego plastiku. Środkowy balkonik jest zdejmowany – możemy go zamieścić na kilku różnych poziomach. Górny balkonik jest zamykany – to idealne miejsce do przechowywania masła i serów. Szuflady umieszczono w dolnej części chłodziarki. Są naprawdę bardzo duże. Wykonane zostały tradycyjnie z przezroczystego plastiku i wyposażono je w dobre, ergonomiczne uchwyty. Trzy szuflady to udane rozwiązanie, bowiem jedną, np. dolną, możemy przeznaczyć na warzywa, środkową na duże produkty, górną na owoce.

Lodówka Bosch KAN58A55 jest dużym urządzeniem i ma wymiary 180 cm wysokości, 90 cm szerokości i 67,4 cm głębokości. Drzwi zamrażarki zamontowano po lewej stronie, a chłodziarki po prawej. Na jej wyposażeniu znajdziemy dodatkowo wąż przyłączeniowy do wody o długości 5 metrów. Jest urządzeniem nieco głośniejszym od tradycyjnych lodówek wolnostojących, bowiem w czasie pracy emituje ok. 45 dB hałasu. Musimy jednak pamiętać, że w modelu tym mamy tak naprawdę postawione obok siebie dwa duże urządzenia – tradycyjną chłodziarką i zamrażarkę.

Lodówka ta występuje w kolorze stali szlachetnej – model Bosch KAN58A75 oraz w kolorze inox – model Bosch KAN58A45.

Parametry techniczne lodówki Bosch KAN58A55

Roczne zużycie energii (kWh/rok)447
Wysokość (niższa do zabudowy) (mm)1800
Szerokość (mniejsza do zabudowy) (mm)903
Głębokość (mniejsza do zabudowy) (mm)674
Pojemność całkowita (l)510
Pojemność chłodziarki (l)346
Pojemność zamrażarki (l)164
Wydajność zamrażania (kg/24h)10
Poziom hałasu (dB)45
Interesuje Cię zakup lodówki
Bosch Kan58a55?

Bosch – nie tylko producent AGD

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Lodówki podobne do Bosch KAN58A55

Lodówka Bosch KAD62S51

Lodówka Bosch KAD62S51

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

Bosch KAD62S51 to wysoka na 175 i szeroka na 91 cm chłodziarko-zamrażarka side-by-side, o łącznej pojemności 528 litrów, w kolorze czarnego szkła, w klasie energetycznej A+, wyposażona w NoFrost, elektroniczną regulację temperatury z wyświetlaczem LCD, dozownik wody, kostkarkę do lodu, z filtrem do wody i filtrem węglowym pochłaniającym zapachy, z systemem Eco i trybem wakacyjnym, alarmem, szybkim chłodzeniem i mrożeniem, obiegiem powietrza Multi Airflow, z szufladą FreshProtectBox, ze stałym podłączeniem do sieci wodnej.

czytaj więcej
Lodówka LG GS9266KBCV

Lodówka LG GS9266KBCV

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

GS9266KBCV to lodówka side by side koncernu LG w klasie energetycznej A+, o łącznej pojemności 610 litrów, w kolorze brązowego szkła, rozwiązaniem Door in Door, systemem No Plumbing, zewnętrznym elektronicznym wyświetlaczem LED i panelem sterowania, automatyczną kostkarką w drzwiach, systemem Xtraspace7, Bioshield – antybakteryjną uszczelką drzwi, bezszronowym systemem Total No Frost, systemem obiegu powietrza Multi Air Flow, Moist Balance Crisper, systemem V Fresh, oświetleniem wnętrza LED, linearnym kompresorem, funkcją szybkiego zamrażania.

czytaj więcej
Lodówka LG GS3159WBFV1

Lodówka LG GS3159WBFV1

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

LG GS3159WBFV1 to nowoczesna lodówka side-by-side w kolorze czarnym, w klasie energetycznej A+, z kompresorem liniowym, systemem bezszronowym Total No Frost, systemem obiegu powietrza Multi Air Flow, wysokim dozownikiem wody w drzwiach, automatyczną kostkarką do lodu w zamrażarce, elektronicznym panelem sterującym i wyświetlaczem, oświetleniem wnętrza LED, antybakteryjną uszczelką drzwi Bioshield, funkcją błyskawicznego zamrażania oraz Moist Balance Crisper.

czytaj więcej
Lodówka LG GS5162PVMV

Lodówka LG GS5162PVMV

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

LG GS5162PVMV to chłodziarko-zamrażarka w kolorze Platinium Silver, w klasie energetycznej A+, o łącznej pojemności 538 litrów, z sytemem No Plumbing, dozownikiem wody w drzwiach, Xtra Space Icer automatyczną kostkarką do lodu w drzwiach, Soft Touch Mini Barem, bezszronowym systemem Total No Frost, systemem obiegu powietrza Multi Air Flow, Moist Balance Crisper, komorą Fresh 0 Zone, Bioshield - antybakteryjną uszczelką drzwi, Kompresorem Linearnym, zewnętrznym panelem sterowania i wyświetlaczem LED, oświetleniem wnętrza LED, funkcją szybkiego zamrażania żywności.

czytaj więcej
Lodówka LG GS3159PVJV

Lodówka LG GS3159PVJV

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

LG GS3159PVJV to lodówka typu side-by-side w kolorze Platinium Silver, w klasie energetycznej A+, z bezszronowym systemem Total No Frost, z Kompresorem Linearnym, Moist Balance Crisper, systemem obiegu powietrza Multi Air Flow, Bioshield – uszczelką antybakteryjną drzwi, zewnętrznym panelem sterowania i wyświetlaczem LED, funkcją szybkiego zamrażania, alarmem otwartych drzwi i kostkarką do lodu w zamrażarce.

czytaj więcej
Lodówka LG GS3159PVBV

Lodówka LG GS3159PVBV

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

Lodówka LG GS3159PVBV to nowoczesna chłodziarko-zamrażarka w kolorze Platinium Silver, w klasie energetycznej A+, o łącznej pojemności 508 litrów, z Kompresorem Linearnym, z Mini Barem Soft Touch, automatyczną kostkarką do lodu Ice Solution, systemem Total No Frost, oświetleniem wnętrza LED, wysokim dystrybutorem wody w drzwiach, komorą Moist Balance Crisper, obiegiem powietrza Multi Air Flow, Bioshield – antybakteryjną uszczelką w drzwiach, zewnętrznym panelem sterowania, wyświetlaczem LED i funkcją szybkiego zamrażania.

czytaj więcej
Lodówka Siemens KA62DS51

Lodówka Siemens KA62DS51

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

Siemens KA62DS51 to duża rodzinna lodówka typu side-by-side z drzwiami w kolorze czarnego szkła (glassDoor) i bokami w kolorze srebrnym, w klasie energetycznej A+, o łącznej pojemności 528 litrów, z technologią noFrost, elektronicznym panelem sterującym z wyświetlaczem LCD, z trybem wakacyjnym i Eco, filtrem węglowym airFresh, zewnętrznym dozownikiem wody i automatyczną kostkarką do lodu, wspomaganiem zamykania i alarmem otwartych drzwi, technologią Multi Airflow, funkcjami Superchłodzenia i Supermrożenia, szufladą freshProtect Box i oświetleniem wnętrza LED.

czytaj więcej
Lodówka Whirlpool WSF5552 A+N

Lodówka Whirlpool WSF5552 A+N

Chłodziarko-zamrażarki, Lodówki side-by-side, Klasa energetyczna A+, Lodówki duże (powyżej 350 litrów), Lodówki średnie (165 - 185 cm), Lodówki w kolorze innym

Whirlpool WSF5552 A+N to duża rodzinna chłodziarko-zamrażarka side-by-side, w bardzo ciekawym czarnym kolorze, w klasie energetycznej A+, z autorską technologią Whirlpool Szósty Zmysł, sterowana elektronicznie z zewnętrznym wyświetlaczem, z systemem obiegu powietrza Multiflow, bezszronowym systemem Total NoFrost, podajnikiem wody i lodu, automatyczną kostkarką, antybakteryjnym filtrem, funkcją szybkiego mrożenia, trybem wakacyjnym oraz alarmem otwartych drzwi i braku zasilania.

czytaj więcej

Opinie o lodówce Bosch KAN58A55

Dodaj swoją opinię o lodówce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)